Зірка Мензатюк - сучасна українська письменниця, талановита журналістка та володарка низки престижних літературних премій. Творчість письменниці має яскраво виражений національний мотив, в своїх творах вона активно популяризує рідну мову та культуру.
Отримала освіту на факультеті журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Літературна біографія Зірки Мензатюк почалася в 1988 році. Письменниця покинула посаду журналістки-кореспондентки,
щоби повністю зосередитися на художній творчості. Писати авторка почала ще в дитячі роки: з 11 років її вірші друкувалися на сторінках районних та обласних газет. Згодом казки, оповідання, нариси письменниці друкувалися в «Літературній Україні», дитячих журналах «Соняшник», «Барвінок» та інших.
У творчому доробку письменниці близько 30 книжок, а також багато окремих творів, що публікувалися у часописах та колективних збірках.
На думку авторки, «немає тем, які для дитини будуть недоступними чи заскладними для розуміння. Є складні форми їх подачі. Дитяча література повинна готувати малюка до майбутнього, до дорослого життя. І робити це просто й грайливо. Дитину треба навчити не лише читати та писати, а й будувати стосунки, долати труднощі та невдачі, вміти бути щасливою…».
Гостросюжетна повість увійшла до шкільної програми за 5-й клас. Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з'явилася Машка — старенька, пошарпана, а все ж нічогенька машина. А далі один пришелепкуватий привид повідомив, що давня козацька реліквія може втрапити в погані руки... Шалені перегони, смертельні пастки, нові знайомства з класними й не дуже класними хлопцями, небезпечні, сповнені містики і захвату мандрівки стародавніми замками України у пошуках козацької шаблі...
Друга повість про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками, про літні канікули на кримському узбережжі. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п'ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, втраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татарів насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони...
Це продовження гостросюжетних повістей «Таємниця козацької шаблі» та «Дике літо в Криму». Сім‘я Руснаків мандрує Подніпров‘ям, де натрапляє на історичний Чорний шлях, опиняється в нічному Чорному лісі та на березі Чорного озера, наймістичнішого з українських озер. Омріяний спокійний відпочинок перетворився на цілий каскад пригод і дивних витівок, коли виявилося, що новому знайомому Наталочки потрібно врятувати його незвичайного друга. Втручання головної героїні лише ускладнять ситуацію, а витівки принесуть геть неочікуваний результат…
Чи може в сучасному світі статися диво? Таке, щоб минулися усі Галині нещастя: погані стосунки з учителькою та однокласниками, те, що в неї не “круті” батьки, а головне — хвороба братика, через яку життя перетворилося на геть нестерпне. І що для цього потрібно зробити Галі? На дівчинку чекає багато пригод, цікавих і часом небезпечних, мандрівка в далеку давнину, де Галя побачить княжий Київ, дізнається секрети старовинного мистецтва, а заодно й захопливу історію одного з найзнаменитіших шедеврів Київської Русі — геніального творіння Алимпія Іконописця. А ще в неї з’явиться незвичайний друг — Ангел Золоте Волосся. Він допоможе Галі здобути одне з найважливіших людських умінь — уміння бути щасливою.
На сторінках збірки дивовижний легендарний Київ відкриє маленькому читачеві таємничий світ історії та традицій. У сюжетний віночок вплетено світ природи — бузкові кущі, квітучі каштани, а також історичні місця — річку Либідь, Змієві вали, гори Хоревицю, Щекавицю, Старокиївську, Андріївський узвіз. Авторка запрошує вирушити у подорож часом та простором, тримаючи путівну нитку.
Перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули? Герої повісті – підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються в вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше - хто його розвалив?
У горах Карпат на полонині Цапул росла маленька арніка. Навколо стояли тисячі різних трав і тисячі квітів, вони лепетали під вітром і слухали казки про Чугайстра. І тільки маленька арніка цілі дні дивилася на сонце і хотіла бути схожою бодай на один його промінець. Та одного разу вона побачила маленьку дівчину, яка плакала, тому що її мама тяжко захворіла і вилікувати її могла лише жива вода. Арніка пожаліла дівчинку і вирішила сама піти на пошуки живої води.