суббота, 18 февраля 2023 г.

Відомій батареї 2000 років

 

А ви знаєте, що першій відомій батареї 2000 років?
Вчені припускають, що вона могла виробляти до 2 вольт, однак її використання залишається загадкою і понині. Вона була схожою на глиняний глечик, в якому знаходився залізний прут, оточений мідним циліндром. При заповненні оцтом або електролітичним розчином, банка виробляла приблизно від 1 до 2 вольт.
Також відомо, що в Оксфордському університеті є дзвін на батарейках, який працює вже більше 175 років. Ніхто не знає, з чого складається батарея і ніхто не бажає розбирати пристрій на частини, аби зрозуміти це.
Сьогодні у нас є можливість відсвяткувати життєво важливий і корисний винахід та нагадати про те, що користуючись такими елементами живлення, дуже небагато людей звертають увагу на маленьку піктограму у вигляді перекресленого сміттєвого контейнера, розташовану на корпусі. Вона інформує про те, що батарейки підлягають особливій утилізації. Пов’язано це з тим, що
викидаючи їх на смітник або залишаючи їх припадати пилом десь у темному кутку будинку, ви ризикуєте завдати серйозної шкоди здоров’ю своєї родини і навколишньому середовищу. Шкода від батарейок криється в їх складі, а саме в речовинах, якими наповнені батарейки: це магній, ртуть, марганець, нікель, цинк, свинець, кадмій та інші небезпечні речовини. Поки їх корпус зберігає герметичність і не має пошкоджень вони безпечні.
Однак під впливом вологи та інших зовнішніх факторів корпус батарейки піддається корозії та руйнується. Коли герметичність втрачена отрута потрапляє назовні і стає вкрай небезпечною.
За твердженнями вчених, вміст всього однієї батарейки отруює близько двадцяти квадратних метрів землі.
Заражається не тільки земля, а й рослини, які на ній ростуть, - вони стають токсичними. Якщо зараженню підпадає пасовище, де пасуться домашні тварини, то їх молоко стає небезпечним. Шкода батарейок для навколишнього середовища величезна.
Вчені називають ці предмети зброєю масового ураження. Екологи зуміли підрахувати, чим саме може обернутися звичка, викидати джерела живлення. Є навіть конкретне цифрове вираження шкоди, що завдається такими батареями: один такий пристрій може стати причиною того, що не виростуть два дерева, не виживуть кілька тисяч дощових черв'яків, які роблять грунт родючим, загине кілька сімей їжачків і кротів! Хоч батарейки і складають лише 0,25% від усіх відходів, на їх частку припадає не менше 50% токсичних металів у смітті.
Тож будьмо відповідальними: відпрацьовані батарейки здаємо на утилізацію, щоб зберегти наше життя та життя нашої планети!
Більше про батарейки можна дізнатися з мультиків та переглянувши фільм за посиланням ⬇️

Комментариев нет:

Отправить комментарий