Народився Пилип Орлик 21 жовтня 1672 року. Хлопчик демонстрував неабиякі здібності до навчання. Він відмінно оволодівав ораторським мистецтвом, мав талант до поезії, полюбляв літературу та філософію.
Орлик був справжнім поліглотом: знав українську, церковнослов’янську, польську, італійську, болгарську та деякі інші мови.
Політичну кар’єру Пилип Орлик почав у Війську Запорізькому, як старший військовий канцелярист та заступник головного писаря.
Він — один із найбільших соратників гетьмана Івана Мазепи. До речі, цікавою є й візуальна схожість цих двох постатей: досить лише порівняти портрети обох діячів.
Багато сучасних істориків сходяться на думці, що найважливіший результат діяльності Пилипа Орлика — це створення першої української Конституції, яка була першим нормативно-правовим актом такого характеру в Європі. Завдяки їй Орлик вважається одним із перших політиків, які намагалися оформити своєрідну угоду між народом та владними гілками.
Орлик — перший гетьман України у вигнанні. Його обрали гетьманом козаки, які емігрували разом із ним після поразки в битві під Полтавою.
Усе своє життя Пилип Орлик був справжнім борцем із корупцією — жорстко засуджував це явище та вважав його неприпустимим. 6 статей Конституції, написаної ним, присвячені саме боротьбі з корупцією.
Пилип Орлик, один із небагатьох у той час, підтримував ідею незалежної України. На честь Пилипа Орлика названо аеропорт у Франції (паризький аеропорт Орлі). За однією з версій така назва присвячена 300-річчю з моменту появи першої Конституції в Європі.
Більше про життя Пилипа Орлика за посиланням
Все реакции:
44
Комментариев нет:
Отправить комментарий