Сергій Гридін (1971) - український письменник родом із Рівненщини. Після закінчення школи у містечку Здолбунів Сергій вступив до Національного університету водного господарства та природокористування й успішно завершив навчання у 1994 році.
Літературна діяльність стала для Сергія Гридіна захоплюючим хобі. Коли сину письменника виповнилося одинадцять років, він всіляко намагався залучити хлопця до читання. З того самого моменту і почав писати книги, адресовані дітям. Сергій Гридін пише книги для підлітків. Автор вважає, що підлітковий вік - це період активних змін.
Старт його літературній діяльності дала книга
«Федько, прибулець з інтернету».
Це перша історія із серії книг про збитошного й водночас милого комп’ютерного віруса та його друзів Біленького і Професора. Герої книги – звичайні хлопці Сашко та Петрик – з волі незвичайного інтернетного Віруса потрапляють у віртуальний світ. Їм добре знайоме бажання не йти до школи, похвалитися чимось цікавим, потрапити у справжню пригоду, розважитися, долаючи небезпеку й просто пограти у комп’ютерну гру так, щоб забути, по який бік екрану вони перебувають. Дітям потрібно подолати чудовиськ та голодних крокодилів, пройти відповідні рівні, щоб повернутися додому. Автор запрошує читачів у захоплюючу комп’ютерну гру.
«Федько у віртуальному місті»
У другій книзі Сергія Гридіна про пригоди комп’ютерного віруса у віртуальному місті Біленькому та його друзям доведеться докласти чимало зусиль і здолати безліч перешкод, щоб визволити Федька з антивірусного полону, а заразом врятувати місцевих мешканців від нищівного вторгнення китайських вірусів.
«Федько у пошуках Чупакабри»
Сашко Біленький з товаришами розробляють хитромудрий план із захоплення загадкового монстра Чупакабри та беруться за пошуки давніх козацьких скарбів. А що з цього вийшло, читайте у третій книзі Сергія Гридіна із серії про пригоди комп’ютерного віруса Федька.
«Федько. Пригоди у Вірусляндії»
Звільнившись із антивірусного полону, Федько мусить тимчасово залишити своїх друзів, щоб виконати дуже важливе завдання — допомогти китайським вірусам-шмиглям повернутися додому. Проте здійснити це зовсім не просто, адже мешканці віртуальної країни Вірусляндії не завжди привітно зустрічають чужоземців, і на невгамовного прибульця з Інтернету чекають нові випробування та карколомні пригоди.
«Кігтик Ковбаско»
П’ятикласникові Олегові життя власного кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного ранку хлопцеві доведеться прокинутися… котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулося це дивне перетворення – читайте у книзі.
«І паралельні перетинаються»
У книзі чесно і відверто проговорюється болюча для суспільства тема підліткового самогубства та вплив на свідомість хлопців і дівчат «груп смерті» у соцмережах… Герой повісті Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести порахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій учинок і усвідомлює, що є заради чого жити.
«Крейзі»
Це історія 16-річного хлопця, який живе у комп’ютерному світі й не уявляє свого життя без ґаджетів. Він почуває себе цілком щасливою людиною, допоки не зустрічає перше кохання, яке не лише дарує йому приємні миті, а й приносить перші серйозні випробування: на фізичну силу, моральність і гідність, кмітливість та винахідливість. Ось тут Артемові й знадобляться усі його досі набуті вміння. Але, як виявиться, часом важливою є не тільки сама перемога, як здобутий людиною досвід і справжні друзі.
«Не такий»
Повість про підлітка, який страждає від надмірної ваги та має купу пов’язаних із цим неприємностей, зокрема проблеми у спілкуванні з батьками та своїми ровесниками. Однак, коли ситуація зовсім заходить у глухий кут, хлопець починає докладати зусиль, щоб усе змінити. Письменник надзвичайно правдиво та щиро викладає найпотаємніші думки свого головного героя, оскільки сам у дитинстві потерпав від зайвої ваги і довгий час переймався цим, допоки не почав працювати над собою і не довів собі та іншим, що невирішуваних проблем не буває.
«Не-ангел»
Багато що мучило Олеся: важко сприймав батька; обурювався, чому така терпляча з ним мама; пережив біль утрати. А потім - вулиця з усіма її загрозами і зовсім не схожими на шкільні колючими уроками. Повість відкриває ще одну грань складного життя юної особистості у власному світі і на межі зі світом дорослих.
«Незрозумілі»
Можна витерпіти безвихідь і дочекатися, здавалося, недосяжного кохання, якщо бути справжнім, мати друзів і відвагу постояти за них як друг. Якщо вміти розуміти і ставати зрозумілішим. Такими є шлях і досвід юного героя цієї повісті, сповненої драматичних напружень, неординарних пригод і щемливих переживань.
«Відчайдушні»
Дмитро і його друзі, намагаючись дізнатися, чому і куди в Озерному зникають діти, опинилися в центрі складної інтриги. Долаючи небезпеки, вони встановлюють особу злочинця і дивують навіть бувалих оперативників. Повість-детектив захоплює сюжетними і психологічними несподіванками.
«Дорослі зненацька»
16-річний Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.