Ідея відзначати «День сну» існує давно. Щоб нагадати про важливість повноцінного сну для здоров‘я кожної людини.
За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшилася на 20%
Стара істина говорить, «сон - найкращі ліки», і результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету, ще раз підтвердили справедливість цієї народної істини, спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.
Хороший сон – це ментальне і фізичне здоров’я дитини. Мозок вчиться уві сні, а нестача сну загрожує роздратованістю, тривожністю, депресією, втратою пізнавальних функцій (порушеннями пам’яті, уваги, здатності зосереджуватись), ожирінням і загалом може гальмувати розвиток дитини. Варто також пам’ятати про правильне харчування і фізичну активність.
Сон – це також продуктивний час думання. Чимало наукових відкриттів здійснювалося під час сну, адже мозок не відключається повністю, коли ми спимо. Він продовжує обробляти інформацію. До речі, чим більше нам сниться снів, тим менше ми висипаємося. Середньостатистична дитина сьогодні спить набагато менше, ніж раніше. Причин безліч – гонитва за досягненнями, непомірна кількість домашніх завдань, гаджети, які не дають заснути, ранні прокидання в школу.
Психологи радять: якщо є проблеми зі сном, то їх потрібно вирішувати. Звертатися до лікаря-невропатолога, психолога.
Скільки потрібно спати?
Багато спеціалістів, рекомендують дітям до 10 років спати по 10-12 годин. Адже після 12-ти років діти поступово налаштовуються на режим “сови”: лягають і прокидаються пізніше.
Як формувати корисну звичку вчасно лягати у ліжко? Спеціалісти радять читання дітям на ніч. Цей ритуал – продовження колискової, яка виконувала місію заколисування, але з віком перейшла на іншу, вищу, сходинку.
Завдяки читанню книг на ніч батьками дитина краще засинає і має гарні сни через отримані позитивні емоції.
Цікаві факти про сон та мультик
«Корисні підказки. Якщо ніяк не спиться» за посиланням
Комментариев нет:
Отправить комментарий