пятница, 23 февраля 2024 г.

24 лютого 2022 року Україна прокинулась вдосвіта від звуків вибухів.

 

Колони російської техніки чавили своїми гусеницями мирне життя українців. Війна стала новою реальністю, повітряні тривоги — буденністю.
Євгенія Подобна «Міста живих, міста мертвих. Історії з війни у Бучі та Ірпені»
Буча та Ірпінь перестали асоціюватись з лісом, санаторіями та дитячими таборами, з розміреним життям передмість столиці. Тепер одні тільки назви цих міст прошивають болем навіть тих, хто ніколи в них не бував. Але поряд зі злом та болем, усі дні війни у цих змерзлих, наляканих та скривавлених містах жив небачений героїзм — військових, медиків, рятувальників, бійців тероборони, містян — всіх, хто допомагав, захищав, рятував, евакуйовував. Окупація та бої за Гостомель, Бучу та Ірпінь тривали близько місяця. Це лише перший рядок в історії про велику трагедію та великий героїзм цих українських міст, лише невелика частина історій, які мають бути розказані.
Сергій Деркач «На фронті спека. Можливий «Град!»
Реактивна батарея капітана Горлиці з позивним Жулік, ризикуючи власним життям, виконує бойові завдання, аби врятувати Миколаїв від окупації та руйнування. І кожного разу, коли смерть дихає в потилицю, коли здається, що російські снаряди ось-ось знищать батарею, бійці лишаються неушкодженими, наче якісь потужні сили накривають реактивників чарівною "шапкою-невидимкою". Хто ж захищає хлопців? Янголи-охоронці? Таємнича Берегиня, яка приховує батарею під покровом своїм? Чи, може, то сам Жулік у грі зі смертю завжди має наготові козирного туза у рукаві? Книга написана на основі реальних подій, які відбувалися під час оборони міста Миколаїв в лютому-квітні 2022 року.
Андрій Тристан «Прийшла війна…»
У книзі розповідається про офіцерів, викладачів і науковців Харківського національного університету Повітряних Сил, які в перші дні війни взяли в руки зброю й виступили проти набагато сильнішого ворога, що насувався на Харків. Автор – безпосередній учасник і свідок тих трагічних і водночас героїчних подій. Ця книга цінна насамперед тим, що подає численні факти про оборону Харкова. Видання буде цікавим широкому колу читачів.
Віталій Запека «Цуцик»
Роман «Цуцик» унікальний з декількох причин, перша з яких - це те, що події сюжет подаються не крізь призму заангажованого персонажа-людини, а від імені малого цуценяти. Це погляд на нас, людей, ніби збоку. Чесний і відвертий. З народження Цуцик потрапляє у жорстоке воєнне середовище й проходить справжню «школу життя», пізнаючи світ з усіма його принадами та небезпеками. Попри те, що через історію цуцика автор зобразив війну на Донбасі без прикрас, це все ж антивоєнний роман, бо в його основі - історії людей, історію про людяність та історії про радість й біль очима цуценяти.
Мацуда Джюко «Привид Києва»
Відомий автор манґа Мацуда Джюко надихнувся подіями лютого 2022 року, коли під час жорсткої ескалації російсько-української війни небо над Києвом героїчно боронили українські пілоти 40-ї бригади тактичної авіації. Подвиг українських асів породив легенду про Привида Києва, пілота МіГ-29, який за перші 30 годин російського вторгнення в Україну здобув шість повітряних перемог у небі над столицею: збив два Су-35, два Су-25, Су-27 і МіГ-29.
Мацуда Джюко «Позивний Кіт»
Глибоко законспірований оперативник із позивним Донецький тлустий кіт нищить продовольчі склади окупантів-росіян. Історію про Донецького Кота вигадав Мацуда-сан. Це збірний образ, міська легенда. Такі легенди виникають, бо звитяга українських воїнів вражає світ: супергерої лякають загарбників потужною «бавовною», вони діють під носом у противника, забезпечуючи перемогу.
Олександр Михед «Котик, півник, шафка»
Котик, Півник і Шафка наче й казкові, але водночас дуже справжні – врятовані й збережені у зруйнованій російськими обстрілами Бородянці під Києвом. Готові боротися і попереджати про небезпеку, у цій казці вони оберігають всесвіт однієї родини – бабусі Лізи, дядька Андрія і онуки Соні – родини, яка покоління за поколінням циклічно проживає історію і врешті стає сильнішою, ніж будь-коли. Нагріта теплом дідусевих рук Шафка, подарований на свято Півник і врятований Котик втілюють силу й незламність, бережуть рід і дарують надію. Це надія на майбутнє, у якому рани будуть заліковані, але пам’ять про скоєне зло житиме у віках. У майбутньому, після нашої перемоги.
Олександр Вдовиченко (позивний «Словян») роман «72. Записки комбата»

Олександр Вдовиченко написав чесну, відверту (місцями — доволі жорстку) книгу, і зробив це цікаво й талановито. Це кінематографічне бачення подій, які автор оцінює зсередини. Oдразу усвідомлюєш, що читаєш сторінки великого літопису, з яких просто на наших очах твориться нова Історія. В цьому випадку вона пишеться серйозно й переконливо. Олександр Вдовиченко (позивний Словян) — діючий військовослужбовець, полковник Збройних сил України.

день_народження_письменника

 

25 лютого день народження видатної письменниці, яка своєю унікальною творчістю прославила на весь світ не тільки своє ім‘я, а і свою державу.
Леся Українка (Лариса Косач) - (1871 - 1913 р.життя) займає одне з почесних місць у світовій літературі. Письменниця, громадська і культурна діячка, перекладачка, фольклористика. Завдяки її творчості українська література зайняла одну з найвищих позицій у світовій культурі, а про українців і Україну заговорили в усьому світі.
Вона народилася слабкою і тендітною дівчинкою; практично постійно хворіла, але за своє коротке життя стала символом України, її непокори, самобутності і незалежності, опинившись в одному ряду з Тарасом Шевченком, Григорієм Сковородою, та Іваном Франком.
За посиланням можна переглянути документальний фільм про життя і творчість видатної письменниці ⬇️
Хто для багатьох з нас Леся Українка?
– Це любов і згадка дитинства. Згадаймо казку «Біда навчить» про нерозумного горобчика, якого ніхто не навчив розуму, і найкращим вчителем виявилася біда.
А читаючи вірш «Черешеньки», відчуваєш, що саме про тебе, про твої дитячі бажання і переживання писала Леся Українка.
І, мабуть, у кожного вірш «На зеленому горбочку» пробуджує патріотичні почуття та любов до природи і рідного краю.
Тож згадуємо нашу Лесю. Читаємо і вивчаємо її чудові вірші, щоб насолодитися прекрасною поезією про унікальну природу нашої країни, і щоб живий ланцюжок любові до рідної землі ніколи не перервався.
А за посиланням дивіться кращі презентації дитячих творів незабутньої Лесі Українки ⬇️

среда, 21 февраля 2024 г.

Спеціальний онлайн-урок до других роковин повномасштабного вторгнення

 

23.02.2024 Початок о 14:00
Онлайн-платформа Zoom
✏️ Реєстрація:
✅ Індивідуальна: https://forms.gle/z77uzGcHaVjpKFkH6
✅ Клас/група: https://forms.gle/Z4fnFFwduUudMGG56

Детальніше https://znayshov.com/News/Details/spetsialnyi_onlain-urok_do_druhykh_rokovyn_povnomasshtabnoho_vtorhnennia

21 лютого Міжнародний день рідної мови!

 

Наше спілкування між собою зрозумілою мовою має для нас величезне значення. Мова є не просто засобом комунікації, але й відкриває для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
У 1999-му році , на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти унікальність нашої тисячолітньої історії та культури.
Вітаємо усіх з Міжнародним днем рідної мови! Шануймо і цінуймо наш національний скарб!
За посиланням на вас чекає багато цікавого про нашу мову.
А для всіх, хто хоче перевірити знання рідної мови - вікторина «Ми знаємо українську мову»
Читаємо, думаємо і розмовляємо нашою рідною мовою! І зараз, під час нашої героїчної визвольної війни, українська мова - це наша зброя! Тож спілкуймося українською і наближаємо нашу Перемогу!


Все реакции:6

понедельник, 19 февраля 2024 г.

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

 

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. День, коли вшановуємо подвиг людей, які віддали своє життя під час Революції Гідності.
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Янголами-охоронцями на небі.
"Залишаємося гідними своїх героїв!" - саме таким гаслом у 2024 році вшановуємо подвиг Небесної Сотні.
Характери Гідності - історії про Героїв Небесної Сотні
Програма заходів до Дня Героїв Небесної Сотні

Список Героїв Небесної Сотні (регіони)
Інформаційно-методичні матеріали

День_Державного_герба_України

 

Державний герб України
З найдавніших часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з першого століття нашої ери. Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II ст. Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу і т.д.).
За часів Київської Русі тризуб був родовими знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.
За матеріалами енциклопедії: Посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договорів з візантійцями мали свої печатки з тризубом. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого - тризуб.
За посиланням на вас чекає більше інформації про Герб України та
мультик «Тризуб. Легенди України»⬇️

Як державний символ - Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року.

четверг, 15 февраля 2024 г.

16 лютого - День єднання

 


16 лютого - День єднання: матеріали до свята
МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІД EDUC
✔ Україна: країна любові та єднання! — інтерактивна вікторина
✔ Україна: країна любові та єднання — анімована презентація
✔ День єднання України: єдині і непереможні — проєкт для школярів
✔ Міні-проєкт «День єднання України»
✔ Розтяжка «День єднання України!»
✔ День єднання: картки-розгортки
✔ Патріотичний кросворд в картинках «День єднання»
✔ Моя Україна: проєкт для класу
✔ Патріотичний урок-КВК «Моя Україна»
✔ Українознавча вікторина «Все буде Україна!»
✔ Кубик Блума «Моя Україна»
✔ Дидактичний матеріал «Моя Україна»
✔ Диплом патріота/патріотки
✔ Патріотична 3D-валентинка
та багато інших https://znayshov.com/News/Details/16_liutoho_den_Yednannia_materialy_do_sviata


понедельник, 12 февраля 2024 г.

Лариса Письменна

 

Лариса Письменна — авторка багатьох книжок для дітей різного віку. Її улюбленими жанрами були літературна казка і оповідання. Вона по-справжньому любила своїх читачів і мала неабиякий талант розповідати у своїх творах про живу природу та людину, найбільше ж — про дитину.
Дитинство майбутньої письменниці припало на голодні і тривожні роки громадянської війни. По її закінченні Лариса навчилася у трудовій школі, працювала на пришкільній ділянці, допомагала по господарству вдома і багато читала. Навіть пробувала сама щось вигадувати. Закінчивши семирічку, вступила до технікуму в м. Біла Церква. Писала вірші. Один із них сподобався її другу, і він надіслав його до журналу в Харків. Вірш надрукували. І юна поетеса не знаходила собі місця від радощів, однак вчасно зрозуміла, що для справжньої творчості потрібні літературні знання. Лариса спробувала вступити в Інститут народної освіти в Києві, але їй не пощастило.
Друга світова війна змінила життя Лариси Письменної. Як і тисячі мирних жителів, вона виїхала у Сибір, де не було чути вибухів снарядів і бомб. Організувала садочок для дітей фронтовиків. Одного разу, коли діти в обідню пору лягли в ліжечка, Лариса Михайлівна, знаючи, як вони сумують без іграшок і книжок, розповіла казку, яку сама вигадала — про воїна, котрий переміг усіх фашистів. Маленьким слухачам казка сподобалась, і вони просили розповідати ще і ще. Ларисі Письменній нічого не залишалось, як щодня вигадувати все нові й нові казки та оповідання.
У 1955 р. видавництво «Молодь» надрукувало першу книжку оповідань «Томка з Боготола». В тому ж році молода письменниця одержала на республіканському конкурсі заохочувальну премію за повість «Скарб Вовчої криниці». У 1956 році Лариса Письменна стала членом Спілки письменників СРСР.
Переїхавши у Київ, працювала завідувачкою редакції дошкільної літератури у дитячому видавництві «Веселка». Відтоді вона написала велику низку казок, оповідань, повістей для дітей. Найвідоміші з них: «Золотогривий», «Павлик-Равлик», «Як Петрик на дні моря жив», «Голубий олень», «Богатир Жовте Око», «Як у Чубасика сміх украли», «Жар-пташенята», «Півень Зелене Колесо», «Тисяча вікон і один журавель», «Чарівник на тонких ніжках», «Чарівний штурвал», «Не за синіми морями», «Неспокійні друзі», «Там, де живе Синя Ластівка», «Казки небом криті, а вітром підбиті».
У кожному своєму творі письменниця ненав’язливо, весело, вигадливо навчає людяності, доброті, вірності, дружбі. І про щоденну людську працю вона розповідає гарно, романтично, з усмішкою. Легко і радісно читаються її оповідання про живу природу, яку Лариса Письменна тонко відчувала, любила тварин і вміла іншим прищепити любов до всього живого.
Можливо, це малюнок: 1 особа та текст

Все реакции:
8