пятница, 31 марта 2023 г.

День орнітолога!

 

19 березня (за новим стилем — 1 квітня) 1902 року одинадцять європейських держав підписали Міжнародну конвенцію з охорони птахів, корисних в сільському господарстві. Це були Німеччина, Австро-Угорщина, Бельгія, Іспанія, Франція, Греція, Люксембург, Монако, Португалія, Швеція і Швейцарія. Конвенція вступила в дію 12 грудня 1905 року. У різних країнах її було ратифіковано протягом 1906—1932 рр. Вважають, що саме ця подія стала приводом для святкування Міжнародного дня птахів, щоб привернути увагу людства про важливість шанобливого ставлення та захисту пернатих, про екологічні виклики сьогодення, які загрожують усьому живому на нашій планеті.

А що вам відомо про птахів?
А за посиланням ви дізнаєтеся ще більше цікавої інформації про птахів. ⬇️

Вітаємо усіх, хто обрав цю чудову та надзвичайно важливу професію, адже 1 квітня і День орнітолога!

четверг, 30 марта 2023 г.

Затверджено перелік підручників для 10 класу (повторне видання)

 

Наказом МОН України від 20.03.2023 № 315 «Про організацію повторного видання підручників для 10 класу закладів загальної середньої освіти» затверджено перелік підручників для 10 класу для повторного видання.
Підручники з історії, громадянської освіти та правознавства для 10 класу ЗЗСО, видані у 2018 р., перевидаватися не будуть. Буде проведено новий конкурс підручників з історії, громадянської освіти та правознавства для 10 класу.


день_народження_письменника

 

30 березня святкує свій ювілейний день народження українська поетеса, письменниця, художниця, науковиця, педагогиня Марина Павленко.
Читачі знають письменницю, насамперед, як авторку книжкових серіалів про невгамовну Русалоньку із 7-В та буркотливого Домовичка.
Народилася письменниця у 1973 році на Львівщині в родині вчителів-словесників і теж письменників Ольги та Степана Павленків. Освіту здобула в Уманському ДПІ ім. П. Тичини. Спочатку працювала вчителькою початкових класів Уманської міської гімназії. Від 2000 року викладає на кафедрі української літератури і українознавства того ж Уманського педуніверситету.
Друкує вірші і прозу від 1990 року. Відтоді вийшли друком окремі дитячі книжки: «Домовичок з палітрою», «Домовичок повертається», «Домовичок і купа проблем»; «Півтора бажання», «Миколчині історії», «Моя класнюча дівчинка».
За посиланням на вас чекає віртуальне знайомство з письменницею та її творчістю, автобіографією та творчими секретами. ⬇️

Вітаємо пані Марину з Днем народження! Зичимо здійснення мрій, творчого натхнення та чекаємо нових захопливих книжок.

среда, 29 марта 2023 г.

30 березня у світі відзначають День олівця.

 

30 березня у світі відзначають День олівця. Олівці використовують як художню приналежність і знаряддя письма, іграшки та інструменти, реквізит та навіть колекційні об'єкти.
Олівець - це унікальний винахід людства!
Все про історію виникнення олівця та про сучасне виробництво олівців ви дізнаєтеся за посиланням ⬇️

Якщо ви ще не задумувалися про своє ставлення до цього унікального винаходу людства, то книжка американського письменника Дрю Дейуолта «День, коли олівці втекли» - для вас!
Уважно погляньте, чи, бува, не повтікали від вас олівці? Ні, це не жарт, адже герой цієї книжки, Дункан, замість олівців виявив у своєму портфелі... лишень грізні послання. Виявляється, він геть занедбав олівці й ті кудись зникли. Поламані, розплавлені на сонці, але незламні духом, вони пишуть Дунканові не надто чемні листи й не збираються миритися зі своїм становищем. Але не все так безнадійно! Друга книга «День, коли олівці повернулися додому» дає багато відповідей на всі питання. Тож не варто недооцінювати важливість олівця!

вторник, 28 марта 2023 г.

29 березня день народження Марійки Підгірянки

 

29 березня день народження Марійки Підгірянки, (Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська) — української поетеси. Народилася вона у селі Білі Ослави на Івано-Франківщині у 1881 році.
У Марійки рано пробудився потяг до літератури і поезії. В 13 років вона пробує свої перші поетичні сили. В 1900 році екстерном успішно складає іспити в учительській семінарії у Львові. Отримує диплом на право вчителювати в школі. Відтоді 40 років віддана шкільній роботі та поезії.
Більшість творів поетеса написала для дітей і про дітей. Основні мотиви віршів М. Підгірянки - це мрії про краще майбутнє народу, оспівування краси рідного краю, природи Карпат. Авторка щедро використовувала фольклорні мотиви. Її вірші ніжні і легкі, часто нагадують українські народні пісні («Співанки», «Вечір», «Що роблю я, що я дію»
Пропоную вам, дорогі наші читайлики віртуальну мандрівку на Батьківщину Марійки Підгірянки, та долучитися до святкування дня народження Марійки Підгірянки за посиланням ⬇️

Цікаві факти про читання



В наші дні люди читають, насправді, дуже багато. Незліченні повідомлення, стрічка новин нон-стоп, улюблені блоги в Інтернеті... Але книги ніщо не замінить. Саме читання книг допомагає людині удосконалюватися так, як жоден інший спосіб. Читання книг - універсальний спосіб зберегти живий розум навіть в старості. Здатність переводити слова в уявні образи добре позначається на когнітивних функціях. Коли ти читаєш, твій словниковий запас стає багатшим, пам'ять поліпшується, ти сам стаєш цікавим оповідачем. Ось цікаві факти про читання, які змусять тебе по-новому подивитися на цей вид проведення часу.

вторник, 21 марта 2023 г.

Учитель+бібліотекар=партнери

  Структура книги. Титульний аркуш.2 клас.[Електронний ресурс]:презентація до заняття циклу "Робота з дитячою книжкою;робота з інформацією"(НУШ).-Бібліокозубець:НУШ:Формування інформаційної культури читача:2023.-Режим доступа-https://svitochbiblio.blogspot.com/p/blog-page_12.html

https://www.calameo.com/read/000885025a85a508cdaf0


понедельник, 20 марта 2023 г.

Вітаємо лауреатів премії імені Лесі Українки за 2022 рік!

 

Лауреаткою у номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва" стала письменниця Олеся Мамчич із книжкою "Як правильно ревіти?". У номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва" нагороду отримала Оксана Садовенко за оригінальне художнє оформлення книжки "Ти і Малевич". Режисерка Ірина Ципіна перемогла у номінації "Театральні вистави для дітей та юнацтва" за створення вистави "Пливе човен".
Лауреатів визначає Комітет із присудження премії, а МКІП подає узгоджені пропозиції до Кабміну. Розмір грошової частини премії за перемогу у кожній із номінацій — 20 000 гривень.

Все реакции:
1

Казковими стежинами

 20 березня, починаючи з 1991 року, з ініціативи Швеції щорічно проводиться Всесвітній день казки. Гортаючи сторінки улюблених казок, ми зрозуміємо, що казки – то наші великі вчителі. Вони промовляють на всю силу голосу про те, що навколо нас, нічого не приховуючи і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя.

Якщо ви справжні поціновувачі казки, запрошую переглянути калейдоскоп казок.


воскресенье, 19 марта 2023 г.

Вітаємо із Днем народження!

 Українській поетесі-шістдесятниці та письменниці Ліні Костенко - 93!

💐Вітаємо із Днем народження! Зичимо міцного здоров'я, невичерпного натхнення та миру🙏. Дякуємо за Вашу творчість!


30 КІНОФІЛЬМІВ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ ЗАСВОЇТИ ШКІЛЬНУ ПРОГРАМУ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

Нині дуже важко нашу молодь спонукати до читання, адже стільки різних гаджетів, що на книжку й часу не вистачає. Зацікавити дитину можна фільмом. Звісно, не всі екранізовані твори збігаються зі змістом оригіналу, але саме це може спонукати вашу дитину до прочитання книжки. Пізніше можете з нею обговорити відмінності. А ще, фільми допомагають краще уявити образ героїв і запам’ятати головну ідею твору. Пропонуємо вам добірку кінострічок за творами українських письменників, що є у шкільній програмі.
  1. Зачарована Десна (автобіографічна повість Олександра Довженка)
  2. Тигролови (За однойменним романом Івана Багряного)
  3. Україна в огні (за однойменним твором О. Довженка)
  4. Фільм-вистава “Мина Мазайло” (за однойменною комедією М. Куліша)
  5. Тіні забутих предків (за повістю М. Коцюбинського)
  6. Кайдашева сім’я (за однойменною повістю Івана Нечуя-Левицького)
  7. Аудіочитання “Камінний хрест” (за однойменною новелою В. Стефаника)
  8. Лісова пісня (за драмою-феєрією Лесі Українки)
  9. Мартин Боруля (за комедією Івана Карпенка-Карого)
  10. Хазяїн (за однойменною п’єсою Івана Карпенка-Карого)
  11. Наталка Полтавка (за однойменною п’єсою І. Котляревського)
  12. Чорна рада (за однойменним романом П. Куліша)
  13. Свіччине весілля (Іван Кочерга)
  14. Музичний фільм “Наймичка” (за мотивами опери Михайла Вериківського та однойменної поеми Т.Г. Шевченка)
  15. Гріх (за п’єсою Володимира Винниченка)
  16. За двома зайцями (автор Михайло Старицький), 1961
  17. Ні пуху, ні пера (автор Остап Вишня), 1973
  18. Назар Стодоля (за однойменною п’єсою Т. Шевченка)
  19. Пропала грамота (за повістю М. Гоголя)
  20. Конотопська відьма (сатирично-реалістична повість Григорія Квітки-Основ’яненка)
  21. Ой, не ходи Грицю та й на вечорниці (п’єса Михайла Старицького)
  22. Сватання на Гончарівці (п’єса Григорія Квітки-Основ’яненка)
  23. Земля (автор Ольги Кобилянської), 1954
  24. Сто тисяч (за однойменною п’єсою Івана Карпенка-Карого)
  25. “Теодори з Васюківки” Всеволода Нестайка
  26. Украдене щастя (за однойменною п’єсою Івана Франка)
  27. Вершники (за мотивами однойменного роману Юрія Яновського)
  28. Захар Беркут (за мотивами однойменної повісті Івана Франка)
  29. Чорний ворон (за мотивами однойменного роману-бестселера українського письменника Василя Шкляра)

пятница, 17 марта 2023 г.

16 березня проводиться День абсолютно неймовірних дітей

 

16 березня проводиться День абсолютно неймовірних дітей
Щороку в третій четвер березня тисячі дорослих надсилають дітям записки, електронні листи, послання, тексти, відео, щоб підбадьорити і надихнути молодих людей по всій країні. Це щорічний заклик до дії для дорослих писати листи любові та підтримки дітям, створений національною організацією з розвитку молоді у США. Дорослі іноді забувають зупинитися і сказати дитині, наскільки вона важлива.
Тож цей день гарна нагода відчути більше тепла, радості та любові. Напишіть листа або надішліть листівку абсолютно неймовірним дітям у вашому житті. Кілька добрих слів - це дуже багато. Не пропустіть можливість дати зрозуміти своїй дитині, як сильно ви її любите і пишаєтеся тим, що вона робить великі справи.
За посиланням на вас чекають поради психолога « 5 мов любові батьків до дитини»
⬇️

55 років видання книги Василя Сухомлинського «Серце віддаю дітям»

 Цьогоріч виповнюється 55 років від часу виходу друком першого видання книги Василя Сухомлинського «Серце віддаю дітям» (Берлін, 1968).

Найвідоміша праця вченого, педагогічний бестселер, вперше побачила світ у німецькому видавництві «Volk und Wissen» в Берліні у 1968 р. німецькою мовою.
«Книга «Серце віддаю дітям» ― педагогічне кредо й воднораз педагогічний заповіт Василя Олександровича. Автор розповідає про виховання людини ― від моменту, як та побачила світ, і до її громадянської зрілості. Червоною ниткою крізь цю працю проходить ідея становлення душевного стрижня Людини ― її думок, переконань, почуттів, естетичних поглядів і смаків» (Сухомлинська О.В. «У пошуках справжнього», Х., 2018).
У книзі Василь Сухомлинський описує власний досвід роботи вчителем і директором Павлиської середньої школи та розповідає про педагогічний експеримент навчання дітей 6-річного віку у творчій лабораторії «Школи під блакитним небом».
Книга «Серце віддаю дітям» перекладена 32-ма мовами світу і перевидана понад 50 разів.
Українською мовою книга вперше вийшла друком у повному обсязі у 1977 р. у Києві у видавництві «Радянська школа» у 3-му томі видання «Сухомлинський В.О. Вибрані твори. B 5 томах».
Детальніше про історію створення культової книги у нашому відео: