Сьогодні (30 січня) - день народження видатного дитячого письменника, автора знаменитих "Тореадорів з Васюківки" - Всеволода Нестайка.
воскресенье, 30 января 2022 г.
пятница, 28 января 2022 г.
Прапор нашої країни
Прапор нашої країни
четверг, 27 января 2022 г.
Л.Кэрролл: Алиса в стране чудес. Выбираем из 14 книг! | Детская книжная ...
27 січня виповнюється 190 років від дня народження одного з найзагадковіших англійських письменників Льюїса Керрола, який відомий, як автор забавних і цікавих творів для дітей - "Пригоди Аліси в Країні Див" та "Аліса в Задзеркаллі". Ці книги малюють світ таким, яким його могли б створити маленькі діти - перевернутим з ніг на голову і трохи божевільним, але нескінченно симпатичним і зворушливим.
Вікторина https://gunchaki.survey.fm/Аліса-в-країні-Диввторник, 25 января 2022 г.
День_Соборності
23 січня – 101 рік від дня загибелі Миколи Леонтовича
23 січня – 101 рік від дня загибелі Миколи Леонтовича, автора «Щедрика», який став гімном різдвяних свят в усьому світі.
...23 січня 1921 року Леонтович востаннє сідає за своє піаніно: за переказами, він виконає на ньому власну обробку пісні “А вже й смерть”, почуту від студентки Надії Танашевич. Композицію він назве “Смертенна” або “Смерть” – Леонтович дуже любив її наспівувати. Пісня починається словами “А вже смерть та по дворі ходить, а вже потихеньку до мене приходить”.
За кілька годин агент ЧК Грищенко, який тієї ночі попросився переночувати у хаті, зв’яже усю родину і застрелить автора “Щедрика” з рушниці. Помираючого Леонтовича ще спробують врятувати, однак, підвода з лікарем не встигне до Марківки вчасно...
среда, 19 января 2022 г.
Крути: бій за незалежність
четверг, 13 января 2022 г.
Выставка-обзор "Книги юбиляры 2022 года"
Вивчаємо традиції рідної землі!
вторник, 11 января 2022 г.
Міжнародний день слова «дякую»
11 січня у світі відзначають Міжнародний день слова «дякую».
пятница, 7 января 2022 г.
ДЖ. Р. Р. ТОЛКИН - история жизни
130 років тому (3 січня 1892 року) народився Джон Толкін — один з засновників сучасного фентезі, який подарував світові "Гобіта" та "Володаря перснів". Толкін мало не все життя працював над створенням свого вигаданого Середзем'я та навіть розробив для його жителів понад десять мов.
Англійський письменник з дитинства любив мови. Підлітком він розробив свою штучну мову — нафарін. Її елементи стали основою мов вигаданого світу Толкіна. Він створив щонайменше 15 ельфійських мов. Над деякими з них письменник працював понад 60 років.
четверг, 6 января 2022 г.
среда, 5 января 2022 г.
Є Різдвом Христовим
Вітаю з Різдвом Христовим і щиро бажаю надійного світлого ангела за твоєю спиною, доброї надії і щастя в твоєму серці, благополуччя і удачі на твоєму шляху, любові і розуміння в твоїй родині, добра і миру в твоєму домі. Нехай Бог береже тебе і твоїх близьких
Кутя, узвар, пампухи і борщ: запам'ятайте, що символізує кожна зі страв українського Святвечора
Страви на Святвечір мають свою унікальну історію і несуть певну символіку, про яку варто пам'ятати, сідаючи за святковий стіл напередодні Різдва. На вечерю в жодному разі не можна запізнюватися, а розпочинали її з появою в небі першої зірки - не раніше.
Ця перша зірка, за біблійними переказами, несе благу звістку про народження спасителя - Ісуса Христа.
Часто на стіл подають такі страви: пшенична кутя, узвар, борщ, варений горох (квасоля), капуста, риба, вареники, картопля, гриби, грибна юшка, голубці, пампушки.
Звісно є деякі відмінності за регіонами, але обов'язково на святковому столі має бути королева столу - кутя.
Кутя - найголовніша страва, з неї починають трапезу. Варена пшениця з медом і маком є актом жертви богові, бо пшениця з медом - це сакральна частина святої вечері. Мак - символ мучеництва, невинно пролитої крові, а мед - символ чистоти, божого слова. Також кутя символізує єднання з богом і світом померлих (схожу страву часто готують на поминки). Кутю залишають на ніч для душ усопших, не прибирають зі столу.
Горох - символ божої весни, яка завжди відроджується в людині після занепаду, символ єдності роду.
Капуста є символом простоти й водночас міцності, єдності навколо однієї твердої основи - бога.
Борщ - символ торжества добра. Готується він із різних простих рослин, які дарує земля. Різдвяний борщ заквашується попередньо приготовленим квасом з буряка, тому має темно-червоний колір. Він також символізує кров вифлеємських дітей, знищених за наказом Ірода.
Голубці - сама назва цієї страви вказує на її символічність. Адже голуб – символ божої любові, святого духа, символ краси і сили, отриманої від творця.
Риба - у ранньому християнстві була прийнята як символ Христа багатьма отцями церкви. Знак риби був першою монограмою Христа. Саме брати-рибалки стали першими учнями Ісуса.
Вареники - символізують достаток.
Гриби - дві природи Ісуса Христа: божественна (шапка) і земна (ніжка).
Узвар - представляє життя, яке бог надає кожній людині. В його основі вода, що є символом очищення тіла і душі.
Пампушки - святі на небі, які повірили в Ісуса і отримали вічне життя. Їх мільйони, і кожна людина, зокрема християнин, покликаний до того солодкого, повноцінного, вічного життя.