понедельник, 19 октября 2020 г.

165 лет со дня рождения Оскара Уайльда

Знак зодиака: Тигр, Весы 

Дата смерти (46 лет)

Оскар Уайльд, полное имя Оскар Фингал О’Флаэрти Уиллс Уайльд— английский философ, эстет, писатель, поэт ирландского происхождения. Один из самых известных драматургов позднего Викторианского периода. Лондонский денди, позднее осуждённый за «непристойное поведение» и после двух лет тюрьмы и исправительных работ уехавший во Францию, где жил в нищете и забвении под другим именем. Известен своими пьесами, полными парадоксов и афоризмов, а также романом «Портрет Дориана Грея» (1891).

Первое образование в биографии Оскара Уайльда было получено дома. Родители, великолепно образованные, привили ему с детства любовь к книгам и языкам.

Затем же 1864-1871 года Оскар провел в Королевской школе Портора, закончив которую с медалью был направлен в Тринити-колледж. В этом учебном заведении Уайльд приобрел не только знания, а еще некоторые убеждения, черты характера, которые он сохранил на всю жизнь.

И без того прекрасное образование в биографии Уайльда было продолжено в Оксфорде. Еще во время студенчества Оскар путешествовал по Европе, а также написал несколько произведений. За поэму «Равенна» получил Ньюдигейтскую премию. По окончанию университета поселился в Лондоне, ездил по США с лекциями.

Первый опубликованный сборник в биографии Уайльда «Стихотворения» вышел в 1881 году. Вернувшись в Лондон, Оскар женится на Констанции Ллойд. Следующий период его жизни был литературно плодотворен. Он работал журналистом, а также написал множество рассказов в то время. В 1890 году был опубликован роман Уайльда «Портрет Дориана Грея», быстро сыскавший успех.

Остроумие писателя прекрасно проявилось в комедиях «Идеальный муж», «Как важно быть серьёзным». После любовной связи с Альфредом Дугласом, маркиз Куинсберри подал на Уайльда в суд. Оскар был осужден на два года тюрьмы, в которой окончательно сломался морально. Освободившись в1897 году, поселился во Франции, изменив имя на Себастьяна Мельмота, написал «Балладу Редингской тюрьмы». 30 ноября 1900 года биография Уайльда оборвалась в результате болезни (менингита)




вторник, 13 октября 2020 г.

 Дорогі чоловіки!

 Вітаю із Днем українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Бажаю бути завжди на висоті, підкорювати небувалі вершини, впевнено йти до своєї мрії, залишатися вірними своїм цілям при будь-якому розкладі життя, сподіватися тільки на краще і вірити в свою удачу.

Привітання з Днем козацтва

ОСТАП СТУПКА про козаків-характерників. 5 серія «Книга-мандрівка. Україна».

среда, 7 октября 2020 г.

 14 жовтня православні святкуватимуть Покрову Пресвятої Богородиці.



Народні прикмети та звичаї на свято Покрови


На Покрову очікують похолодання і свято збігається з листопадом або першим снігом. Цей день - межа між минулим літнім теплом і зими, яка набирає обертів. До Покрови треба зібрати весь урожай і підготуватися до холодів.

Народна прикмета, яка стала найбільш популярною - це снігові Покрови, що означають багато весіль. Як правило, в Україні сезон весіль починався взимку, даючи можливість зібрати врожай і почати приготування до урочистостей.

Гарна традиція в сучасному світі - святкувати весілля на Покрову. Вважається, що сім'я, створена у цей день, під захистом Богородиці. Багато пар спеціально призначають вінчання на Покрову, щоб зміцнити молитву при міцному шлюбі.

Читайте такожДень Віри, Надії, Любові та Софії: коли відзначають, історія, прикмети та чого категорично не можна робити в це свято

Покрову Богородиці також вважають символом захисту військових від ворогів. Не дарма, 14 жовтня святкують День захисника України. Це дуже символічна дата, яка створює позитивну асоціацію і поєднує цивільне свято з релігійним.

Молитви про військових часто читаються саме в Покровських храмах, а в гарячих точках завжди присутня ікона Покрови Пресвятої Богоматері.

Люди помітили особливості, пов'язані з цим днем, створивши прикмети, які досі підтверджуються:

Якщо на Покрову відлітають журавлі, то зима буде ранньою і холодною.

Якщо дуб і береза на Покрову скинуть все листя, то рік буде легкий, а якщо не все – до суворої зими.

До Покрови – осінь, після Покрови – зима.

Звідки на Покрову вітер дме, з тієї сторони і чекай перші морози.

Якщо на Покрову вітер південний – зима буде теплою, північний і східний – холодною, західний – сніжною.

Якщо на Покрову падає сніг, то і на Дмитра (8 листопада) піде сніг, а якщо снігу не буде, то і на Катерини (7 грудня) снігу не буде.

Якщо перший сніг до Покрови випаде, то зима не скоро прийде.

Яка погода на Покрову, такою вся зима буде.

Не утеплиш будинок до Покрови – всю зиму будеш мерзнути.

Якщо на Покрову перетопити піч яблунею, то всю зиму в будинку буде тепло.

Покрова прийшла – посиденьки привела.

На Покрову останній збір плодів.

Якщо дітей на Покрову облити водою через сито, вони менше будуть хворіти.

Весело Покрову проведеш – гарного нареченого знайдеш.

Сніг у весілля на Покрову – щастя молодим.

Багато снігу на Покрову – буде багато весіль в наступному році.

Якщо хлопець на Покрову залицяється до дівчини, він стане її нареченим.

Сильний вітер на Покрову – буде багато наречених.

Якщо зіграти весілля на Покрову – молоді будуть жити душа в душу.

Якщо господиня напече багато млинців, то в зимову холоднечу в будинку буде тепло.



Народні і релігійні заборони на Покрову / фото УНІАН



 Шановні бібліотекарі!


Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

Шкільний бібліотекар – перший вісник краси і знання! Адже це Ви відкриваєте ворота в країну знань і з мовчазних полиць добуваєте тепле слово для освіти спраглих душею. Ваше любляче тепле серце, мудре слово творить істинне чудо з тим, хто того прагне.

Бажаємо Вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у Вашій благородній просвітницькій справі