пятница, 24 ноября 2017 г.

Памяті жертв Голодомору

25 листопада - день памяті жертв Голодомору та політичних репресій.
В звязку з цим була організована виставка - викладка літератури , присвячена цій сумній даті.

Голодомор 1932-1933рр - одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років Геноцидом українського народу.



Бібліотечний урок "Словникова країна"

22 листопада в 4-а класі пройшов бібліотечний урок на тему "Словникова країна"
Діти знайомились з різними видами словників, вчилися використовувати їх в практичній роботі.  Учні вірно відповідали на питання вікторини і поповнювали свій словниковий запас.







четверг, 9 ноября 2017 г.

Виховний захід "Подорож по Японії"




09.11.2017 року в рамках року Японії в Україні у 4 - х класах підготувала і провела  виховний  захід  "Подорож по Японії" 









Чесність японців




Не можна не відзначити таку рису характеру японців, як чесність. У Країні Сонячного сходу активно працюють бюро знахідок, куди люди приносять загублені кимось речі. Отже, якщо під час перебування у Японії ви забудете десь свою парасольку — висока вирогідність того, що ви можете знайти її у бюро знахідок.
Ось така вона Японія. Є чого навчитися або хоч взяти за приклад




Традиції японців



Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, що чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.
Унікальним також є ставлення японців до природи — воно сповнене глибоко споглядання і романтики. Цей народ захоплюються натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. У Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ

Чим здивує Україна



Чим здивує Україна друзів з Далекого Сходу? Оплетеною легендами й казами давньою історією, мелодійними піснями та старими іконами, щирою душею й відчайдушною звитягою, неповторним співом і веселими танцями. Не менш цікавою для наших співвітчизників виявиться далека загадкова Японія.



2017 рік Японії в Україні


2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих






понедельник, 6 ноября 2017 г.

Дощова осінь



Дощова осінь

Водить осінь хороводи,
Під мелодію дощів
На прогулянку виходять
Парасолі і плащі.
Там розмову парасолі
Із плащами завели:
«Ах, як довго у неволі,
У темниці ми були.
Та вернулися тумани, задощило в небесах, —
І ми знову у пошані,
Знов нас носять на руках…»
І прийшли тоді до згоди парасолі і плащі,
Що найбільша насолода —
Це коли ідуть дощі.
(Анатолій Качан)








Фотоконкурс "Я і книга"


На завершення роботи діти прийняли участь
у фотоконкурсі " Я і книга"



                                           
                                       












День українського козацтва



14  жовтня – День українського козацтва і світлий День Покрови Пресвятої Богородиці
В історичному минулому українського народу було неповторне і легендарне явище як Запорозька Січ



Дніпре, брате, чим ти славен,

Чим ти красен, чим ти ясен
Чи крутими берегами,
А чи жовтими пісками,
Чи своїми козаками?
Ой я славен бурлаками,
Низовими козаками






Подорож у казку


Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казку  слухать гуртом,
А казка в дорз десь заблудилась –
Давайте її пошукаєм разом.

                             З гарним настроєм пройшов лтературний турнір  «Подорож у казку»

Бесіда про бережливе ставлення до книг



Усім відомо, що книга - це джерело мудрості та знань. Книга - це одне з найбільших чудес, створених людиною. Вона відкриває нам світ, допомагає уявити минуле та зазирнути в майбутнє

У 4 класах була проведена бесіда про бережливе ставлення до книг

Бібліотечний урок "Мандрівка книжковим містом"


З метою виховати у дітей любов до книги, викликати інтерес до читання, розкрити значення книги в житті людини та історію її створення, навчити дбайливо ставитись до друкованих джерел, було проведено бібліотечний урок у 4 класі на тему: «Мандрівка книжковим містом»

Місячник шкільних бібліотек



Роль шкільної бібліотеки в освіті загальновідома, існує безліч доказів того, що шкільна бібліотека має дуже важливе значення для успішності учнів.

Проведення місячника – це чудова нагода привернути увагу суспільства, представників органів влади та бізнес-структур, педагогічної та батьківської громади до важливого соціального інституту дитинства – шкільної бібліотеки. Адже без спільних зусиль неможливе її успішне перетворення на технологічно оснащений бібліотечно-інформаційний центр, сучасну шкільну бібліотеку ХХІ століття, що допомагає школярам досягати успіхів у навчанні

Привітання колегам


Шановн колеги!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, яке традиційно святкують в Україні в кінці вересня. Це  свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у  розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань є шкільні бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, шкільні бібліотекарі, допомагаєте учням, освітянам і батьківській громадскості бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині шкільні бібліотеки є тими інформаційними ланками, що забезпечують удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві.

пятница, 3 ноября 2017 г.

Красива осінь



Красива осінь вишиває клени 
Червоним, жовтим, срібним, золотим. 
А листя просить: – Виший нас зеленим! 
Ми ще побудем, ще не облетим. 

А листя просить: – Дай нам тої втіхи! 
Сади прекрасні, роси – як вино. 
Ворони п'ють надкльовані горіхи. 
А що їм, чорним? Чорним все одно.
Ліна КОСТЕНКО
Густими туманами, полум’яною ковдрою листя та першими іскорками інею щедро встилає землю осінь. Зупинися на мить! Відчуваєш, яка урочисто-прекрасна атмосфера панує навкруги? Щоб продовжити це неймовірне відчуття та створити чудовий осінній настрій, я підготувала для Тебе красиві вірші про осінь .

Осінь


Осінь
Облітають квіти, обриває вітер
пелюстки печальні в синій тишині.
По садах пустинних їде гордовито
осінь жовтокоса на баскім коні.
В далечінь холодну без жалю за літом
синьоока осінь їде навмання.
В'яне все навколо, де пройдуть копита,
золоті копита чорного коня.
Облітають квіти, обриває вітер
пелюстки печальні й розкида кругом.
Скрізь якась покора в тишині розлита,
і берізка гола мерзне за вікном.

Володимир Сосюра